2019 - Osowiec Śląski

Idź do spisu treści

Menu główne:

2019

Aktualnosci
 
 
Boże Ciało
 
 
W dniu 20 czerwca ulicami Osowca przeszła jak co dwa lata procesja teoforyczna. Wierni składali publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa Eucharystycznego. Na zkończenie procesji odśpiewano uroczyste Te Deum laudamus i udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. 
zdjecia A.Gallus
 
 
STRAŻACY Z UKRAINY
 
 
W dniu 11 maja zaszczyciła nas swoją obecnością delegacja Strażaków z Ukrainy a dokładniej z powiatu Iwano-Frankowskiego. Delegacja przybyła do Polski po odbiór sprzętu, który za pośrednictwem strażaków z OSP Kadłub Turawski zebrano z całego województwa. Sprzęt ten dla nas już zbędny będzie służył Strażakom Ochotnikom na Ukrainie. Delegacja składała się z czterech osób a mianowicie: płk Wołodymyr Czernećkyj - Naczelnik Urzędu Służby Państwowej Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie Iwano-Frankowsk (odpowiednik Komendanta Wojewódzkiego PSP), Mykoła Burłak – asystent Naczelnika Urzędu Służby Państwowej Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie Iwano-Frankowsk, Taras Melnyk – Naczelnik Powiatowego oddziału Urzędu Służby Państwowej Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie Iwano-Frankowsk (odpowiednik Komendanta Powiatowego PSP), Iwonenko Iwan – prawnik Urzędu Służby Państwowej Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie Iwano-Frankowsk. 
zdjęcia M. Robak
 
 
Bierzmowanie 6 maj
 
 
W dniu 6 maja w naszej parafii sakrament bierzmowania z rąk biskupa Pawła Stobrawy przyjęło 77 młodych chrześcijan, a mianowicie
parafia Bierdzany 8
parafia Jełowa 16
parafia Ligota Turawska 9
parafia Osowiec-Węgry 34
parafia Tuły 10
zdjęcia A.Gallus
 
 
sprzątanie Osowca
 
 
W dniu 7 kwietnia od godz. 9.00 do godz. 16.00 odbyła się akcja wiosennych porządków w Osowcu. Zebrane na prośbę Sołtysa i Rady Sołeckiej osoby prowadziły prace porządkowe wzdłuż ulicy Oleskiej, na skarpie kanału gminnego, rondzie przy ul. Dworcowej, siłowni, ul. Lipowej, jak również przy cmentarzu komunalnym.
Sołtys i Rada Sołecka bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którym zależy na wizerunku Naszej miejscowości za włożony wkład pracy i obecność.

 
 
Wodzenie NIedźwiedzia
 
 
W dniu 23 lutego jak co roku strażacy z OSP Osowiec przeszli ulicami Osowca i Trzęsiny z wodzeniem Niedźwiedźia. Barwny korowód wyruszył o godz. 8.45 z Trzęsiny i zakończyl się o godz. 16.00 w Osowcu. Bardzo serdecznie strażacy dziękują wszystkim, którzy przyjęli niedźwiedzia na swojej posesji oraz za złozone datki. 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego